Proslava Svetskog dana voda na Univerzitetu u Beogradu

Rektorat Univerziteta u Beogradu, Studentski trg 1
22.3.2012. u 11:00

U četvrtak, 22. marta 2012. godine u Svečanoj sali Rektorata Univerziteta u Beogradu proslavljen je Svetski dan voda. Ova manifestacija organizovana je pod pokroviteljstvom inicijative United Nations Academic Impact i Međunarodnog hidrološkog programa UNESKO-a, a u saradnji sa Crnomorskom mrežom univerziteta.

Proslavu je otvorio prorektor Univerziteta u Beogradu, prof. dr Marko Ivetić, a prisustvovali su predstavnici istaknutih organizacija i visokoškolskih institucija iz zemlje i inostranstva.

U okviru programa održano je predavanje „Bezbednost vode i hrane“ ,vodećeg svetskog stručnjaka u oblasti upravljanja vodnim sistemima dr Dragana Savića, profesora Univerziteta u Eksiteru i gostujućeg profesora Univerziteta u Beogradu.