Dunavska rektorska konferencija – Beograd 2014 – I dan (Danube Rectors’ Conference – Belgrade 2014 – day 1)

Rektorat Univerziteta u Beogradu (Svečana sala), Studentski trg 1
06.11.2014. 09-17h

U organizaciji Univerziteta u Beogradu održana je generalna skupština i godišnji sastanak Dunavske rektorske konferencije (Danube Rectors’ Conference). Skup je održan 06. novembra u zgradi Rektorata i 07. novembra na Filološkom fakultetu. Učestvovalo je preko 100 gostiju, među kojima brojni rektori i drugi predstavnici preko 70 univerziteta – članica Konferencije.

Glavna tema prezentacija i diskusija bila je sinergija između visokog obrazovanja i informaciono-komunikacionih tehnologija. Učešće u radu konferencije uzeli su i brojni predstavnici istraživačke i obrazovne zajednice, sveta politike, tržišta rada i sl. Između ostalih, skupu su prisustvovali i Majkl Devenport, šef delegacije EU u Srbiji, Srđan Verbić, ministar obrazovanja, nauke i tehnološkog razvoja u Vladi Republike Srbije, predstavnici Thomson Reuters, DG Connect itd.