Skup „Upotreba informacionih tehnologija u obrazovanju i nauci“

Sava Centar, Milentija Popovića 9
30.5.2012. u 12:00h

U petak, 30. marta 2012. godine održan je skup pod nazivom „Upotreba informacionih tehnologija u obrazovanju i nauci“ u organizaciji Ministartva prosvete i nauke Republike Srbije i Računarskog centra Univerziteta u Beogradu.

Skup je organizovan povodom završetka regionalnog FP7 projekta SEERA-EI (South East European Research Area for eInfrastructure), na kojem su učestvovali Ministarstvo prosvete i nauke Republike Srbije i Univerzitet u Beogradu.

Razmatrano je stanje i perspektive razvoja informatičkog društva u Srbiji, aktivnosti RCUB-a i Akademske mreže Srbije (AMRES) kao nosioca razvoja informatičkog društva, bilo je reči o upotrebi informacionih tehnologija u naučno-istraživačkom i obrazovnom radu, o novim IT servisima dostupnim akademskoj zajednici, kao i perspektivama e-infrastrukture u regionu i planovima za budućnost. Takođe je ovim događajem ujedno obeleženo i 20 godina RCUB-a i tim povodom su predstavljeni najznačajniji rezultati rada RCUB-a u proteklom periodu.

Skup je održan u Sava Centru u Beogradu.