Peta međunarodna e-Learning’14 konferencija

Univerzitet Metropolitan, Beograd
22.09.2014.

Univerzitet Metropolitan bio je organizator i domaćin pete međunarodne e-Learning’14 konferencije. Manifestaciju su otvorili dr Mirjana Vesović ispred Ministarstva prosvete Republike Srbije i Prof. dr Srđan Stanković, predsednik Nacionalnog saveta za visoko obrazovanje.

Konferencija je okupila stručnjake iz oblasti učenja na daljinu sa ciljem razmene iskustava, predstavljanja novih dostignuća i razmene mišljenja o novim metodama u ovoj oblasti. Svoje radove su prezentovali učesnici iz četrnaest zemalja. Pored domaćih stručnjaka na konferenciji su učestvovali predstavnici austrijskog Ministarstva obrazovanja, članovi pokreta Open Discovery Space, Hrvatske naučnoistraživačke mreže CARNet, DL@WEB Tempus projekta, predstavnici segedinskog Univerziteta, Univerziteta u Skoplju te Open University of the Nederlands.

Akcenat konferencije bio je na osiguranju kvaliteta u e-učenju i problematici akreditacije učenja na daljinu u visokoškolskim ustanovama.