Međunarodna konferencija “SAD-EU-JAPAN-SRBIJA, tehnološki samit – industrija 4.0 za male i srednje organizacije“

Mašinski fakultet
05.06.2018. u 09h

“Misli globalno, deluj lokalno”- bio je moto treće Međunarodne konferencije  “SAD-EU-JAPAN-SRBIJA, tehnološki samit – industrija 4.0 za male i srednje organizacije“, koja je održana od 5. do 7. juna 2018.

Konferencija je bila posvećena najnovijim tehnološkim izazovima, koje najveći broj zemalja u svetu artikuliše pod nazivom Industrija 4.0.  Skup su organizovali  Mašinski fakultet Univerziteta u Beogradu i Privredna komora Srbije/Privredna komora Beograda u saradnji sa Američkom ambasadom u Beogradu i kompanijom Fijat Krajsler Automobili, a pod pokroviteljstvom  Ministarstva privrede i Ministarstva za prosvetu, nauku i tehnološki razvoj u Vladi RS.