XVI Međunarodni kongres slavista 2018.

Filološki fakultet Univerziteta u Beogradu (Sala Heroja)
20.08.2018. u 10h

Međunarodni kongres slavista je najznačajnija međunarodna slavistička naučna smotra u svetu, koja se održava svake pete godine.

XVI Međunarodni kongres slavista, uz prisustvo 1020 učesnika iz 43 zemlje, održan je od 20 – 27.08.2018. godine u prostorijama Filološkog fakulteta Univerziteta u Beogradu.

Na kongresu se raspravljalo o jeziku (poreklu, istoriji, gramatici…), književnosti, kulturi i folkloru, a takođe i o pitanjima slavistike (pravcima razvoja, kontroverzama, nasleđu, jubilejima).

Specijalne teme kongresa bile su “Dvesta godina Srpskog rječnika Vuka S. Karadžića i Vukov značaj u slavistici“, “Aleksandar Belić u istoriji slavistike“ i “1918. godina i razvoj slovenskih jezika i književnosti i njihovog proučavanja.

Direktan prenos otvaranja mogli ste da pratite preko RCUB media portala.