eduroam® trening

Paviljon I Elektrotehničkog fakulteta Univerziteta u Beogradu, Bulevar kralja Aleksandra 73
11.3.2011. u 9:00h

Akademska mreža Srbije (AMRES) je organizovala eduroam® trening za administratore institucija članica AMRES-a. Trening je održan u petak, 11. marta 2011. u prostorijama Paviljona I Elektrotehničkog fakulteta Univerziteta u Beogradu.

Cilj treninga bio je predstavljanje eduroam servisa i njegovih funkcija. Bilo je reči o organizaciji i načinu priključenja AMRES eduroam servisu, kao i o RADIUS serveru, access point-ovima i njihovoj konfiguraciji, monitoringu, logovanju i načinima propagacije sigurnosnih incidenata. U okviru treninga bili su predstavljeni i naredni koraci planirani u cilju povezivanja institucija članica AMRES-a na eduroam servis.